Noticias

News 

Certificado B2.2 de la UB-EIM o First Certificate

Domingo, 2 de Octubre de 2016

¿Qué me conviene más?

Segurament has sentit la notícia que aprovant el curs B2.2 de Cambridge School, el certificat que obtens de la Universitat de Barcelona – Escola d’Idiomes Moderns és vàlid per a graduar-te a la universitat. I potser t’has preguntat: ja no em cal el First Certificate, doncs? Què més em convé?

Certificat B2 de la Universitat de Barcelona (Cambridge School)

Està reconegut a qualsevol de les 12 universitats catalanes, i per tant vàlid a l’hora de graduar-se. Es recomana als alumnes que tenen com a objectiu a curt termini graduar-se a la universitat i tinguin la necessitat d’un títol.

First Certificate de Cambridge English

El seu àmbit geogràfic de reconeixement és molt més ampli: internacional. Està acceptat a universitats de tot el món, tot i que per estudiar a l’estranger normalment es demana un nivell més alt, amb aquest no n’hi ha prou. A més, també pot ajudar a millorar oportunitats laborals, ja que està reconegut per empreses i governs en l’àmbit internacional.

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...