Agenda

Agenda de actividades 

Cine en Versión Original

Miércoles, 30 de Agosto de 2017

'Denial', película en VO inglés el 15 y 17 de septiembre en Granollers.

Per al divendres 15 de setembre i diumenge 17 de setembre et recomanem aquesta pel·lícula en versió original anglès subtitulada:

“Denial” en VO anglès al CineClub Granollers:

És possible negar l’Holocaust? Calia demostrar-ne l’existència? Fins a on podria arribar el negacionisme? Un apassionant film de judicis basat en una historia real i amb unes interpretacions impressionants.

Deborah Lipstadt es va veure obligada a plantar cara i lluitar judicialment per demostrar que l’Holocaust realment va succeir quan David Irving, un famós negacionista, periodista, historiador i admirador de Hitler la va denunciar per difamació. Lipstads es va proposar derrotar Irving i els negacionistes anglesos únicament amb els experts de l’àmbit acadèmic.

Divendres 15 de setembre a les 19:00h i 22:00h

Diumenge 17 de setembre a les 22:00h

http://acgranollers.cat/events/denial

 

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...