Agenda

Agenda de actividades 

Cinema en Versión Original

Lunes, 2 de Noviembre de 2015

El 6 y 8 de noviembre te recomendamos cine en versión original italiano.

Per a aquest proper cap de setmana us recomanem la producció italiana ‘Il capitale umano’, escrita pel mateix director, Francesco Bruni i Francesco Piccolo (basada en la novel·la d’Stephen Amidon.

Es tracta d’una brillant faula moral que fusiona perfectament la crítica social i la intriga criminal. El capital humà comença amb el final, quan, en la vigília de Nadal, un luxós tot terreny treu un ciclista de la carretera. A mesura que es van aclarint els fets que precedeixen l’accident, les vides de l’adinerada família Bernaschi, privilegiada i distant, s’entrecreuen de manera inesperada amb les dels Ossolas, que lluiten per mantenir la seva confortable vida de classe mitjana.

Ha obtingut 7 Premis David di Donatello, entre ells a la millor pel·lícula.

S’emetrà al CineClub Granollers:

-Divendres 6 de novembre: 19h i 22h

-Diumenge 8 de novembre: 19h

Descompte presentant l’Student Card de Cambridge School!

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...