Noticias

News 

English at Work - Cambridge report

Jueves, 31 de Agosto de 2017

¿Qué nivel de inglés es solicitado por las empresas de todo el mundo?

La llengua anglesa és parlada en algun nivell per 1,75 bilions de persones arreu del món, aproximadament un quart de la població mundial, i la gran majoria de les persones que fan servir l’anglès són parlants no nadius (més d’1 bilió de persones). A qualsevol part del món, l’anglès és la llengua per als negocis internacionals, la ciència i recerca. Més del 80% de publicacions acadèmiques estan escrites totes en anglès. I s’estima que el 85% de les organitzacions internacionals fan servir l’anglès com una de les llengües de treball.

Malgrat tot això i la presència en augment de l’anglès a la feina, fins ara hi ha hagut poca recerca sobre els coneixements de l’anglès demanats per les empreses de diferents sectors i països del món. Quin nivell d’anglès necessiten les empreses? Hi ha alguna mancança en els coneixements d’anglès? Els empleats amb un nivell més alt d’anglès reben beneficis extres? Com es compara per sectors i països?

Pots consultar aquí l’informe 'ENGLISH AT WORK' al complet. 

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...