Noticias

News 

Laia Aran

Viernes, 22 de Setiembre de 2017

Conoce una de los 56 alumnos que han aprobado el CAE este julio.

Fa sis anys que la Laia Aran va començar a estudiar a Cambridge School, ja que va pensar que era important treure’s un títol: “Primer vaig posar-me com a objectiu el First, no pensava que arribaria a l’Advanced”, però en aquests anys ha seguit a Cambridge School progressant amb l’anglès i tot l’ha portat fins al nivell C1 d’anglès.

El curs passat va fer el CAE  i, un cop acabat, durant el juliol va fer un curs de preparació de tècniques d’examen ja que creia que li aniria bé tenir més preparació: “crec que [el curs] em va preparar ja ben bé per a l’examen”. El dia de l’examen en si el considera un “mal tràngol, molt d’estrès com no havia sentit mai”, però el resultat ha estat molt positiu, ja que amb una B de qualificació, s’ha superat a ella mateixa!

Aquest curs 17-18 ha començat el curs de Pre-Proficiency a Cambridge School, tot i que és conscient que estant a 2n de Batxillerat i després començant a la universitat li pot ser difícil compaginar-ho. De fet, per a l’any vinent té previst estudiar Administració i Direcció d’Empreses i ara que ha assolit tan bon nivell es planteja cursar els estudis universitaris en anglès. Endavant, Laia!

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaša Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...