Noticias

News 

Meet our new teachers!

Jueves, 6 de Octubre de 2016

Aileen O'Connor, nueva profesora para el curso 16-17.

L’Aileen O’Connor és d’Irlanda, d’un poble “in the middle of nowhere”, ens diu. Va estudiar arquitectura a Dublín i després d’un temps treballant d’arquitecta a França es va adonar que no li agradava. Va decidir anar amb uns amics a Espanya i li va encantar tant que s’hi va voler quedar a viure. Aquí és on ha descobert la seva passió: ensenyar llengües, i on s’ha format, obtenint els títols de Cambridge English de CELTA i DELTA, aquest darrer a Cambridge School. Comenta que li agrada la part social d’ensenyar, li encanten les llengües i la sensació d’ajudar a la gent a millorar, a treure’s els nervis quan parlen una llengua nova. Els seus  nivells en què treballa més són C1 i C2, Advanced i Proficiency, però en els darrers 5 anys d’experiència ha fet una gran varietat.

A part d’arquitecta i professora d’anglès, té una altra faceta: és artista. Fa retrats tant en dibuix com pintura d’estil realístic. I li agranda el submarinisme i qualsevol activitat relacionada amb la natura. 

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaša Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...