Noticias

News 

Quiz your English App

Domingo, 18 de Junio de 2017

Una aplicación muy útil para practicar inglés - niveles B1 y B2

Si estàs buscant més maneres de practicar l’anglès fora de l’aula, i sobretot ara a l’estiu per seguir practicant el que has après, “Quiz your English App” pot ser un bon recurs.

Es tracta d’un nou joc que utilitza contingut de Cambridge English i et permet competir amb els teus amics o rivals internacionals per veure qui sap més anglès.

El nivell recomanat d’anglès és B1 o B2 (Intermediate, Pre-first i First), sobretot molt indicat per a la preparació de l’examen First, però també per a PET i CAE.

Està disponible tant a Google Play com a Apple iStore, descàrrega gratuïta. Prova de descarregar-te’l ja i comença a practicar l’anglès a qualsevol lloc!

 

Més informació aquí: http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/games-social/quiz-your-english/

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...