Noticias

News 

Consejo del mes

Miércoles, 1 de Marzo de 2017

Practica gestionarte el tiempo para el examen oficial.

S'acosten les dates dels exàmens oficials, i una de les preocupacions dels candidats és si sabran administrar-se bé el temps per realitzar totes les parts. 

Com ja saps, tots els exàmens oficials de Cambridge s’estructuren en diferents parts, segons les competències que avaluen, cadascuna d’elles amb una limitació temporal. El més popular d’ells, el First, té una durada total de 4 hores i 4 parts: Reading and Use of English, Listening, Writing i Speaking. 

Doncs bé, Cambridge English posa a la teva disposició una àmplia varietat d’activitats per practicar diferents aspectes de la llengua: gramàtica, listenings, vocabulari, lectura, escriptura… amb un temps limitat, i segons el nivell en el qual estiguis: A1-A2, B1-B2, C1-C2.

Això et permetrà practicar resoldre diferents exercicis adequats per al teu nivell i dins del límit d’un temps per al qual Cambridge English considera que cal tenir l’activitat completada.

Pots accedir a totes les propostes d’activitats aquí: http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/activities-for-learners/?level=independent&rows=12

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaša Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...