Noticias

News 

Meet our new teachers!

Domingo, 24 de Setiembre de 2017

Alister Hall, nuevo profesor para el curso 17-18.

Meet our teachers! Alister Hall és un nou professor per al curs 17-18 a Cambridge School. Ha viscut la major part de la seva vida a Escòcia, a Edinburgh, i té més de 20 anys d’experiència treballant en informàtica per a una empresa americana.

Però un bon dia va decidir que volia alguna cosa diferent a la seva vida, “you can’t get much enjoyment from working in IT”, comenta, i per tant va decidir treballar com a professor d’anglès per tenir un tracte més personal amb la gent: va començar obtenint el títol CELTA de Cambridge English i després agafant experiència en escoles d’estiu a Edinburgh.

El seu proper pas ha estat venir a treballar de professor fora del Regne Unit. Comenta que li va cridar l’atenció l’oferta de feina de Cambridge School: “I liked the sound of it, because of the support, training, set up...”., i també per l’entorn, és clar, perquè havia estat a Barcelona de vacances i li havia encantat.

A Cambridge School fa sobretot de professor de classes in-company i privades i també a adolescents a Granollers. En destaca sobretot la gent: “Here people are lovely and very helpful”. Ho celebrem, Alister, i benvingut!

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaša Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...