Noticias

News 

Consejo del mes

Domingo, 1 de Enero de 2017

Consejos para practicar la pronunciación des de casa para los exámenes.

En una prova oral, sigui del mateix Cambridge School o bé d’exàmens oficials, no s’espera que les paraules dels alumnes sonin igual que les d’un nadiu. Ara bé, han de dir-se amb claredat, posant l’accent en les parts de paraules o frase on calgui i amb l’entonació adequada.

Per això, et recomanem que segueixis aquestes indicacions:

1. Grabar-te la veu i escoltar-te com ho has fet i després comparar-te. Per a nens en edat de Primària, també ho poden fer en aquesta web dels exàmens de Young Learners en la secció d’Speaking: http://ylesample.atamts.com/

2. Escoltar l’accent nadiu. A Cambridge School ja tens l’oportunitat d’escolar el teu professor nadiu i en diferents anys, professors diferents amb accents diferents. Però a més per complementar és recomanable que escoltis altres fonts com ara la ràdio, televisió, cançons, pel·lícules en VO... un exemple de lloc és http://www.bbc.com/

3. Parlar en anglès amb la teva família o amics o abans de l'examen oficial amb la teva parella de l'examen 'speaking' per practicar. 

Good luck!

 

Profesores nativos titulados Ex�menes oficiales Prestigioso m�todo educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver m�s Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Ver m�s Blog
Asociaci�n Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...