Noticias

News 

Consejo del mes

Domingo, 1 de Enero de 2017

Consejos para practicar la pronunciación des de casa para los exámenes.

En una prova oral, sigui del mateix Cambridge School o bé d’exàmens oficials, no s’espera que les paraules dels alumnes sonin igual que les d’un nadiu. Ara bé, han de dir-se amb claredat, posant l’accent en les parts de paraules o frase on calgui i amb l’entonació adequada.

Per això, et recomanem que segueixis aquestes indicacions:

1. Grabar-te la veu i escoltar-te com ho has fet i després comparar-te. Per a nens en edat de Primària, també ho poden fer en aquesta web dels exàmens de Young Learners en la secció d’Speaking: http://ylesample.atamts.com/

2. Escoltar l’accent nadiu. A Cambridge School ja tens l’oportunitat d’escolar el teu professor nadiu i en diferents anys, professors diferents amb accents diferents. Però a més per complementar és recomanable que escoltis altres fonts com ara la ràdio, televisió, cançons, pel·lícules en VO... un exemple de lloc és http://www.bbc.com/

3. Parlar en anglès amb la teva família o amics o abans de l'examen oficial amb la teva parella de l'examen 'speaking' per practicar. 

Good luck!

 

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Ver más Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...