Noticias

News 

Proficiency ¡con la mejor nota!

Miércoles, 25 de Setiembre de 2019

Descubre cómo Marta consiguió sus objetivos de inglés

La marta va començar a estudiar a Cambridge School La Roca fa 5 anys, el 2012, per treure’s el First Certificate, que en aquells moments era el seu únic objectiu.

A finals de curs se’l va treure i va veure que li havia agradat molt, així que va decidir seguir. D’aquesta manera, ha anat fent any rere any, passant per l’Advanced i, aquest juny, el Proficiency, objectiu que ha assolit amb la millor qualificació: una A!

Per a la Marta, la fórmula per arribar fins a la màxima qualificació d’anglès, i fer-ho amb aquest bon resultat, no és cap secret: que t’agradi! Després, és clar, es necessita perseverança.

En paraules seves: “cal estudiar gramàtica i anar a classe, sí, però no n’hi ha prou amb un dia. Cal envoltar-se de l’anglès a diari. Posar-lo en el teu dia a dia. Per exemple, jo veig sèries en anglès, i també tinc una amiga anglesa amb qui parlo en aquest idioma”.

De Cambridge School, s’emporta molt bons records. Però els millors, ens explica, són els records dels professors. I en concret, de la Phillipa, que l’ha acompanyat en aquests dos darrers anys de preparació per al Proficiency.

L’obtenció del seu títol coincideix en un moment en què la Marta ha acabat els estudis universitaris de Biomedicina, i pensa que aquest bon nivell li pot servir per si es planteja anar a fer un doctorat a l’estranger.

I tu, ja t’has fixat objectius per al teu anglès?
Vine a parlar amb nosaltres i t’ajudarem a assolir-los.

I si tens fills, descobreix aquí els Objectius Cambridge per als més joves.

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Ver más Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Ver más Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...