Noticias

News 

Sarah Edge en programa de TV ‘FET A MIDA’

Jueves, 4 de Noviembre de 2021

La Dir. Cambridge School debate sobre nivel inglés en Catalunya

Recentment, la formació d’idiomes s’ha convertit en un tema de màxima actualitat, degut -en gran part- a aquests dos factors:

- Publicació de diversos estudis que situen Espanya a la cua d’Europa en nivell d’anglès.

- Retirada d’un decret de la Generalitat que estipulava la necessitat d’acreditar un nivell mínim de B2 en llengua estrangera per poder-se graduar a les universitats catalanes, decret que havia d’entrar en vigor aquest any i que, amb els canvis introduïts, deixa la decisió sobre aquesta obligatorietat en mans de cada universitat.

RESSÒ ALS MITJANS
El debat sobre la necessitat de millorar el nivell general d’anglès s’ha traslladat ara als mitjans, i la directora general de Cambridge School - Sarah Edge- va ser convidada a participar en un debat sobre aquesta qüestió en el programa de televisió FET A MIDA, que la plataforma alacarta.cat de La Xarxa va emetre el passat dimecres 3 de novembre.

Podeu veure el debat complet a l’enllaç següent:

>> https://www.alacarta.cat/fetamida/capitol/fet_a_mida_03112021

Des del minut 07:57 fins al minut 35:35 del programa.

 

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Por ZOOM

Por video-conferencia vía ZOOM
Plaça Porxada, 39 - Granollers
08401 Por ZOOM

tel. 93 579 44 51 zoom@cambridgeschool.com Ver más

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Ver más

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Ver más
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...