Agenda

Agenda de actividades 

Cine en Versión Original

Viernes, 19 de Febrero de 2016

Películas en inglés del 18 al 21 de febrero en Granollers y Cardedeu.

Per a aquest proper cap de setmana et recomanem les següents pel·lícules en versió original anglès subtitulades:

 

-"She’s Funny That Way", en VO anglès a CineClub Granollers, una comèdia americana en què explica el cas de l’Arnold, que té una vida perfecta: feliçment casat, dos preciosos fills i una magnífica feina com a director teatral a Broadway. Tot canvia quan contracta els serveis d’Izzy, una jove i prometedora actriu, que alterna la seva discreta carrera artística amb serveis nocturns de companyia. 

Divendres 19 de febrer – 19h i 22h

Diumenge 21 de febrer – 19h

http://acgranollers.cat/events/shes-funny-that-way

 

-"Suffragisttes ", en VO anglès a l’Esbarjo Verdi de Cardedeu.

La pel·lícula explica la història de les sufragistes angleses al començament de la Primera Guerra Mundial. La majoria d’aquestes dones no venien de classes altes, sinó que eren dones treballadores que veien com les seves protestes pacífiques no servien per a res.

Dijous 18 de febrer a les 21 h
Divendres 19 de febrer a les 22 h
Dissabte 20 de febrer a les 20 h
Diumenge 21 de febrer a les 19 h

http://www.esbarjoverdi.cat/sufragistas-18-19-20-i-21-de-febrer/

Descompte amb l’Student Card de Cambridge School a ambdós cinemes!!

Profesores nativos titulados Exámenes oficiales Prestigioso método educativo

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 93 870 20 01 granollers@cambridgeschool.com Ver más Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 93 865 05 04 caldes@cambridgeschool.com Ver más Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 93 844 44 42 cardedeu@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Ver más Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 93 879 91 89 laroca@cambridgeschool.com Ver más Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 93 579 44 51 mollet@cambridgeschool.com Ver más Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Ver más Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Ver más Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Ver más Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Cargando...
[...]
Cargando...
Información legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Dirección: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Teléfono: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Cargando...