Notícies

News 

Aprendre idiomes de gran

Divendres, 12 de Novembre del 2021

ARTICLE RECOMANAT

La majoria de vegades volem aprendre un idioma per millorar la nostra formació i titulacions professionals, bé perquè necessitem un idioma concret per fer la nostra feina o perquè tenir-lo ens ajudarà a aconseguir el càrrec o el treball que desitgem. Altres persones tenen motivacions de caire més personal, per entendre’s millor amb amics o familiars, o bé purament com a hobby o perquè els hi agrada viatjar.

Ara sembla que encara pot haver-hi més raons, i és que cada vegada hi ha més experts que afirmen que aprendre idiomes de gran pot ser molt beneficiós per a la nostra salut, especialment perquè ajuda a mantenir actiu el nostre cervell.

Així ho explica David Bueno i Torrens —Doctor en biologia, professor i investigador de la UB especialista en genètica i neurociència, i divulgador científic— en un breu article del Diari ARA que trobareu a l’enllaç següent:

https://www.ara.cat/ciencia-medi-ambient/aprendre-idiomes-gran-crea-connexions-neuronals-beneficioses_1_4158430.html  

 

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Per ZOOM

Per video-conferència via ZOOM
Plaça Porxada, 39 - Granollers
08401 Per ZOOM

tel. 93 579 44 51 zoom@cambridgeschool.com Veure’n més

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Veure’n més
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...