Exàmens oficials

Aprèn anglès > 6 a 11 anys > Exàmens oficials

Durant aquesta etapa oferim la possibilitat que els nens facin dos exàmens oficials de la Universitat de Cambridge: Starters i Movers. Són exàmens Young Learners  de Cambridge, on textos i imatges són presentats d’una manera clara i atractiva, tenint en compte l’edat i perfil del candidat. Els exàmens de Young Learners tenen els següents objectius:

  • mostrar un ús de la llengua rellevant i amb significat real
  • presentar una primera impressió positiva dels tests internacionals
  • promoure un aprenentatge efectiu de l’idioma
  • animar a seguir estudiant l’anglès

Un altre aspecte positiu d’aquests exàmens tan adaptats als nens és que no hi ha aprovat o suspès. Cada nen que es presenta a l’examen rep un certificat, i això li suposa una experiència positiva. Els candidats no reben una nota, sinó que poden obtenir fins a 5 escuts per a cada part de l’examen, més o menys segons el seu resultat.

Aquests exàmens són molt motivadors, els estudiants obtenen un certificat reconegut internacionalment i és una molt bona preparació per als exàmens futurs de Cambridge School, alguns requerits per a estudis universitaris.

  • Starters: examen divertit per a nens d’entre 8 i 9 anys, dissenya per mostrar el que saben d’anglès i motivar-los a aprendre més.
  • Movers: Examen gratificant orientat a l’èxit per a nens d’entre 10 i 11 anys, que els aporta la sensació de progrés.
Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional