Notícies

News 

Beques curs 2018-19

Diumenge, 25 de Febrer del 2018

20 beques d'anglès per a alumnes de 4t d'ESO en centres públics. Resultats el 7 de maig.

Per segon any consecutiu, Cambridge School ofereix beques d’anglès amb l’objectiu de donar un impuls a l’anglès en alumnes que compleixen un perfil de motivació per aprendre però que no poden accedir a un ensenyament privat de la llengua. Les beques d’anglès Cambridge School consisteixen en un any sencer de curs (de setembre a juny) a qualsevol de les escoles de Cambridge School i inclouen la gratuïtat de la matrícula, la totalitat del cost de tot el curs i el pagament dels llibres del curs, arribant a un import aproximat total de 1100€ per beca.

Estan adreçades únicament a alumnes de 4t d’ESO en centres públics de secundària de les poblacions on Cambridge School estarà present amb les seves escoles el proper curs: Granollers, Caldes de Montbui, Cardedeu, La Garriga, La Roca, Mollet, Parets, Sant Celoni i Vilanova del Vallès, en total 20 centres de secundària, i hi haurà un alumne becat per centre.

Aquests alumnes becats, a més, formen part de la nova generació d’estudiants que tindran més exigències en acreditació de coneixements de llengua estrangera si volen tenir estudis universitaris, ja que a partir d’ara necessiten el nivell B2.2 (First) com a acreditació per graduar-se a la universitat.

Podeu consultar les bases completes de la convocatòria aquí. 

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...