Notícies

News 

Consell del mes

Dimarts, 2 de Maig del 2017

Què podem fer els pares des de casa perquè els nostres fills es motivin per l’anglès?

L’aprenentatge d’un idioma és un procés constant. Com més estiguin exposats a l’anglès els nostres fills, més ràpid en serà el seu aprenentatge i més percebran un progrés, fet que, a la vegada, els animarà a seguir endavant.

Per tal que l’anglès estigui present en la seva vida diària, s’aconsella que no només sigui just en les hores que estan fent classe. Podem recórrer a tota una sèrie d’accions:

-Veure un programa o els seus dibuixos animats o una pel·lícula a la televisió en anglès

-Llegir-los un conte abans d’anar a dormir en anglès

-Escoltar música en anglès

-Utilitzar apps educatives en el mòbil o Tablet en anglès o jocs. A la web de Cambridge English n’hi ha per a diferents nivells molt recomanables: http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/parents-and-children/activities-))for-children/

-Jugar a un joc de taula en anglès

-Incorporar l’anglès en altres activitats quotidianes, com ara anar de compres fent la llista de la compra en anglès, o preparar una recepta de cuina que estigui escrita en anglès…

 

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...