Agenda

Agenda d’activitats 

Contes i xerrades en anglès a biblioteques

Dilluns, 3 de Setembre del 2018

Anglès amb professors nadius per a tothom. Comencem al setembre.

Cambridge School organitza activitats en anglès impartides per professors nadius de les nostres escoles i adreçades a un públic general a fi de difondre l’idioma de manera lúdica. Es tracta de contes i xerrades a biblioteques de tota la comarca al llarg de tot el curs escolar i amb una freqüència escolar.

Les biblioteques on es realitzen actualment són: Granollers, La Garriga, Cardedeu, Parets, La Roca, Caldes, Bigues i Riells, Martorelles i Vilanova del Vallès. En la majoria d’elles les activitats són gratuïtes.

Els contes estan adreçats a nens i nenes de 2 a 8 anys i consten de cançons, jocs amb imatges, la història... una estona molt entretinguda per als infants.

Aquest trimestre farem: It’s the Bear al setembre, The Witch’s broomstick a l’octubre, The three little pigs al novembre i Maisy’s Christmas Tree al desembre.

Les xerrades són una bona oportunitat per practicar l’anglès per a adults amb un nivell mig de conversa d’anglès. Tracten personatges de la cultura anglosaxona i consten d’una primera part en què el professor fa una petita presentació i després xerrada i debat amb els assistents.

Cada mes anem publicant el calendari a la nostra newsletter i a l’agenda de la web.

T’hi esperem!

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...