Notícies

News 

Grammar Doctor

Diumenge, 4 de Febrer del 2018

Classes especials de reforç per a alumnes de Pre-First i First.

 Al llarg dels anys hem vist com alguns alumnes quan arriben al nivell B2 (B2.1 o B2.2) es queden una mica encallats, perquè la dificultat sobretot en la gramàtica ja comença a ser major.  És per això que és el segon any que oferim  “Grammar Doctor”, un paquet de 7’5h de classe ideats especialment a reforçar aquells aspectes de gramàtica que costen més als alumnes.

Com funciona “Grammar Doctor”?

-Està adreçat a alumnes de nivells Pre-First i First Certificate de Cambridge School

-Pre-First: Que hagin obtingut menys del 65% de nota en l’examen de mig curs

-First: Que no hagin aprovat l'examen de mig curs (menys del 60%)

-Té una durada de 7,5h (5 sessions d’1,5h)

-Tenen lloc al llarg de l'abril, per donar temps a assolir la resta de coneixements de curs

-Té un cost de només 36€

-No caldrà comprar llibre de curs, hi haurà deures cada setmana.

-Totes les vuit escoles Cambridge School ofereixen classes Grammar Doctor a diferents horaris, aquí podeu veure les de Granollers (consulta el teu centre per conèixer-les):

                 Dilluns de 19:15h a 20:40h

                 Dimecres de 20:15h a 21:40h

                 Dijous de 20:15h a 21:40h

                 Divendres de 18:30h a 19:55h

                 Dissabte de 12:40h a 14:05h

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...