Agenda

Agenda d’activitats 

Reunió sobre any/trimestre escolar a l'estranger

Dijous, 4 de Octubre del 2018

Dilluns, 22 d’octubre, a les 19:30h a Cambridge School Granollers.

Heu pensar com seria fer un any o un trimestre acadèmic a l’estranger per a un nen o un jove?

Cursar un any o un trimestre acadèmic a l’estranger suposa una experiència única i inoblidable, perquè millora substancialment el seu nivell d'anglès gràcies a una immersió total, i perquè ajuda a la maduració personal i obre les portes a una nova cultura, a nous amics i a noves oportunitats.

A Cambridge School oferim estades d’estudi a l'estranger per a nens i joves:

- Dels 11 als 18 anys, per a Middle School o High School i a partir dels 18 anys per a educació superior universitària.

- Per a un any acadèmic sencer o un trimestre a l’estranger

- En països com els EUA, Canadà, Regne Unit, Irlanda, o també França, Alemanya, Suïssa…

- Estada en família o en residència

- En escola pública o privada

Si desitgeu que els vostres fills puguin viure una experiència així, ara és el moment perfecte per a planificar els anys acadèmics a l’estranger del 2019, per això organitzem una reunió conjunta amb British Summer:

 

REUNIÓ INFORMATIVA: ‘ANY/TRIMESTRE ESCOLAR A L’ESTRANGER’

Dilluns, 22 d’octubre – 19:30h

Cambridge School Granollers

 

Si voleu més informació, us hi esperem!

Professors nadius titulats Exàmens oficials Prestigiós mètode educatiu

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Garriga

La Garriga
C/ Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Veure’n més Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Veure’n més Blog
Associació Catalana de Centres d’Idiomes Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Carregant...
[...]
Carregant...
Informació legal
x

Empresa: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Adreça: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telèfon: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Carregant...