News

News 

B2.2 certificate from UB-EIM or First Certificate

Sunday, 2 October 2016

What suits me more?

Segurament has sentit la notícia que aprovant el curs B2.2 de Cambridge School, el certificat que obtens de la Universitat de Barcelona – Escola d’Idiomes Moderns és vàlid per a graduar-te a la universitat. I potser t’has preguntat: ja no em cal el First Certificate, doncs? Què més em convé?

Certificat B2 de la Universitat de Barcelona (Cambridge School)

Està reconegut a qualsevol de les 12 universitats catalanes, i per tant vàlid a l’hora de graduar-se. Es recomana als alumnes que tenen com a objectiu a curt termini graduar-se a la universitat i tinguin la necessitat d’un títol.

First Certificate de Cambridge English

El seu àmbit geogràfic de reconeixement és molt més ampli: internacional. Està acceptat a universitats de tot el món, tot i que per estudiar a l’estranger normalment es demana un nivell més alt, amb aquest no n’hi ha prou. A més, també pot ajudar a millorar oportunitats laborals, ja que està reconegut per empreses i governs en l’àmbit internacional.

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Via ZOOM

Video conferencing via ZOOM
Plaça Porxada, 39 - Granollers
08401 Via ZOOM

tel. 93 870 20 01 zoom@cambridgeschool.com Read more

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…