Upcoming events

Upcoming events 

Cinema in Original Version

Monday, 18 September 2017

Churchill and Captain Fantastic, films in English for the 6th-8th October in Sant Celoni and Cardedeu.

Per al cap de setmana del 6, 7 i 8 d'octubre, us recomanem les següents pel·lícules en VO anglès a la nostra comarca:  

Churchill en VO anglès – Cinema Esbarjo Cardedeu

El Primer Ministre Winston Churchill va haver de prendre una important decisió en les tenses 48 hores prèvies al desembarcament de Normandia el 1944. Durant la delicada situació es va veure obligat a enfrontar-se amb els seus generals i els aliats nord-americans abans del moment que es convertiria en el punt d'inflexió de la Segona Guerra Mundial i de la seva carrera. 

Divendres 6 d’octubre a les 22 h
Dissabte 7 d’octubre a les 20 h
Diumenge 8 d’octubre a les 19 h

http://www.cinemaesbarjo.cat/churchill-6-7-i-8-doctubre/

Captain Fantastic en VO anglès– Altrium Sant Celoni

Ben (Viggo Mortensen) és un home que ha passat deu anys vivint en els remots boscos situats al nord-oest dels Estats Units criant als seus sis fills, alguns d'ells amb la seva dona. Aïllats totalment de la vida moderna, de les comoditats de les ciutats i de la societat de consum, Ben és un pare devot que ha inculcat en els seus fills una peculiar manera de pensar i viure la vida. No obstant això, una tràgica notícia fa que la peculiar família hagi de deixar temporalment la seva manera de viure a la natura i tornar a la civilització.

Divendres 6 d’octubre a les 20:30h

http://www.santceloni.cat/document.php?id=18980

 

 

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…