Upcoming events

Upcoming events 

Meeting about academic year/ term abroad

Thursday, 19 October 2017

Wednesday 8th November at 19:00h in Cambridge School Granollers.

Pensant ja en l’inici de curs vinent?

Tot i que acaba d’arrencar el curs 2017-18, són molts els pares que ja estan pensant en el següent curs escolar i en una possible experiència a l'estranger. Vosaltres també? De ben segur us interessarà el següent vídeo on la Maria i la Marta parlen de l'experiència que van viure l'any passat als Estats Units: https://youtu.be/Vv-ndwuGM-w

Cursar un any o trimestre acadèmic a l’estranger suposa una experiència única i inoblidable: una nova cultura, nous amics, millora molt substancial del nivell d'anglès i la maduració personal del jove. Tot plegat li obrirà moltes portes en la seva vida estudiantil, personal i professional.

A Cambridge School oferim estudiar a l'estranger:

-Dels 11 als 18 anys, per a Middle School o High School i a partir dels 18 anys per a educació superior universitària.

-Per a un any acadèmic sencer o un trimestre a l’estranger

-En països com els EUA, Canadà, Regne Unit, Irlanda, o també França, Alemanya, Suïssa…

-Estada en família o en residència

-En escola pública o privada

Si desitgeu que els vostres fills puguin viure una experiència així, ara és el moment perfecte per planificar el 2018 i és per això que organitzem una reunió amb British Summer:

Reunió informativa:  Dimecres 8 de novembre – Cambridge School Granollers – 19:00h 

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…