News

News 

Tip of the month

Friday, 3 February 2017

Tips for your children to practise English singing.

Escull cançons amb moltes paraules que rimin i es repeteixin. Això fa que sigui més fàcil per als nens aprendre noves paraules i animar-se a cantar. Gràcies a les cançons, els nens poden practicar molt de vocabulari i aprendre a utilitzar-lo en diferents contextos.

-Recomanacions de cançons típiques segons el vocanulari són:

Nombres ('Ten in the bed'), animals (‘Old McDonald’s farm’), colors (‘I can sing a rainbow’), el temps (‘Incy wincy spider’), vehicles (‘The wheels on the bus’), esquerra i dreta (‘You put your right mitten in’), accions (‘If you’re happy and you know it’), materials (‘This is the way we lay the bricks’).

-Recomanacions per edats:

D’altra banda, per als més petitons, us recomanem les Super Simple Songs, que a més de tenir un vocabulari molt senzill, repetitiu i ser molt melodioses, també els vídeos són molt visuals:

https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs

Per a ja una mica més grans, en edat de Primària per exemple, Cambridge English té el Sing and Learn, una sèrie de vídeos per a ‘young learners’ dissenyades pexpresament per ajudar-los a aprendre, recordar i utilitzar nou vocabulari:

http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/parents-and-children/activities-for-children/sing-and-learn/

I per als ja més grandets, aquí teniu un llistat de cançons, amb la seva lletra i video clips, perquè practiqueu primer d'oïda i després llegint la lletra al ritme del cantant:

http://www.saberingles.com.ar/songs/  

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more

Via videoconference

Via video-conference ZOOM
Plaça Porxada, 39 - Granollers
08401 Via videoconference

tel. 93 870 20 01 info@cambridgeschool.com Read more
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…