News

News 

Tip of the month

Friday, 1 September 2017

How can I help my son/daughter to learn vocabulary?

Cambridge English ofereix de manera gratuïta uns llibres d’imatges dels nivells Starters, Movers i Flyers, que estan adreçats a nens i nenes de Primària. Ens posen a l’abast una molt bona manera de practicar paraules de llistes de vocabulari i així enriquir-lo.

Comenta amb el teu fill/a el que veu a la foto i fes servir les preguntes que veuràs a les bafarades “Let’s talk!”. També al final hi trobaràs algun joc per posar en pràctica el vocabulari i el llistat sencer de paraules per a aquest nivell:

NIVELL STARTERS (7-8-9 anys): My body, At the zoo, At the clothes shop, My friend’s birthday, My favourite food, At home, At school, At the beach, My street.

NIVELL MOVERS (9-10 anys): What are the Movers doing today?, Who is who?, A favourite toy shop, The party, At the doctor’s, Uncle Charlie’s hotel, From the countryside to the jungle, The weather, Our town, Dreaming of holidays.

NIVELL FLYERS (10-11-12 anys): Meet the Flyers, Autumn/Fall, Flyers fun day, Winter, Flyers party, Spring, Flyers adventure, Summer, Tomorrow is the Flyers exam day.

Si els teus fills ja estan en una edat i nivell més avançat, ja a Secundària, Cambridge English també disposa de llistes gratuïtes de vocabulari per a Key for Schools (A2) i Preliminary for Schools (B1).

Al final dels dos documents trobareu llistat de vocabulari classificat per temes, com ara oficis, edificis, esports, salut i medicina, hobbies, viatjar, el temps, menjar... Podeu aprendre i practicar aquest vocabulari amb jocs per fer-ho més entretingut, per exemple amb mímica, Pictionary, etc. 

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…