News

News 

Tip of the month

Friday, 2 March 2018

Tips on how to have an English conversation on the phone.

Parlar en una llengua estrangera per telèfon pot ser una de les barreres més difícils de superar a l’hora d’adquirir fluïdesa. El fet de no poder veure la cara de l’interlocutor, fa molt més complicat deduir el que està dient.

Ara bé, de fet, parlar per telèfon en anglès és una de les millors practiques per dominar l’idioma, ja que no veus el teu interlocutor i per tant t’esforces al màxim per entendre el missatge que et vol transmetre. Això farà que hi prestis més atenció i la teva orella s’hi acostumi més.

Aquí tens alguns consells perquè puguis fer fluir millor les teves converses per telèfon en anglès:

1. Fes servir una salutació senzilla:

Hello, this is (el teu nom). How are you?

2. Avisa al teu interlocutor que estàs aprenent anglès, si cal, això et pot fer sentir més tranquil a tu i també que l’interlocutor adapti una mica la rapidesa, vocabulari... en què parla:

I’m learning English. I might ask you to repeat some things.

3. No et faci recança demanar a l’interlocutor que parli a poc a poc i amb claredat, si no has entès alguna cosa:

I’m sorry,can you say that again more slowly, please?

4. Comprova que ho has entès repetint el que t’han dit:

I think I understand. Did you say...?

5. Sigues educat.

Can you please help me?

Thank you for the information.

6. Lletreja les paraules importants o difícils.

My last name is Jones. That’s J-O-N-E-S.

7. Abans de fer una trucada, practica amb un amic o amiga que també estigui aprenent anglès i pugui tenir una conversa amb tu.

De ben segur que al principi et pugui semblar difícil, però es tracta també de prendre la timidesa a mesura que es va practicant i adquirir la confiança necessària.

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…