News

News 

UB-EIM certification

Friday, 1 March 2019

Cambridge School is the only language school accredited by the UB-EIM in Vallès Oriental

Cambridge School ha vist revalidat recentment el certificat UB-EIM, que reconeix la nostra escola com a Centre Acreditat per l’Escola d’Idiomes Moderns de la Universitat de Barcelona.

Amb la renovació d’aquest certificat, ens mantenim com a única escola d’idiomes del Vallès Oriental que ha superat els estrictes criteris d’excel·lència de la UB-EIM, i que –entre d’altres factors– té en compte:

- Els sistemes d’avaluació contínua utilitzats
- Que s’emprin programes d’estudi definits
- El rigor cap a l’alumnat
- Que es treballi amb professors qualificats

La present renovació del certificat té un període de vigència de dos anys, després dels quals es tornarà a revisar el compliment d’aquests estàndards.

Gràcies a aquest certificat, els alumnes de Cambridge School (a partir del nivell N5) que aprovin el curs rebran un certificat de l’EIM de la Universitat de Barcelona a final de curs, veient així reconegut de manera oficial per la UB el seu nivell d’anglès, alemany, francès o italià.

Juntament amb aquests avantatges, la renovació del certificat també permet que els nostres estudiants puguin rebre una targeta d’estudiant de la UB, i beneficiar-se així dels mateixos avantatges que els estudiants de la Universitat de Barcelona en qüestió de descomptes exclusius en centres comercials, restaurants, establiments de salut, etc. Podeu consultar-los aquí: http://www.ub.edu/avantatges/

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…