News

News 

Judit Pou

Saturday, 24 February 2018

She got good marks in the Advanced exam in the December call. Get to know her.

La Judit és una alumna de Cambaridge School des de fa més de 10 anys que ara amb la darrera convocatòria, de desembre, ha obtingut el certificat de l’Advanced de Cambridge amb bona nota.

Va començar a estudiar anglès a Cambridge School cap a primer o segon de primària, a casa seva no se’n recorden perquè ella va començar amb un curs d’hivern i la germana petita en un casal també de Cambridge School. Des d’aleshores ha estudiat tots els anys a la nostra escola de Granollers, més algun estiu també a casals de juliol, excepte a segon de Batxillerat, en què feia moltes coses i va fer una pausa d’un any.

L’èxit d’arribar fins a aquest bon nivell als 19 anys per ella és clar: “començar de molt petit I anar fent cada any, ser persistent”. Diu que quan ets petit “no t’ho qüestiones això de fer anglès, els pares ho decideixen, però després hi veus la utilitat”. A ella li agrada viatjar molt, forma part del Cor de Granollers i li ha anat molt bé sempre tenir bon nivell d’anglès.

De tots aquests anys a Cambridge School, ens comenta que en té molts bons moments, sobretot els cursos que ha coincidit amb una bona amiga i en moments han plorat de tant riure, “les classes no són gens pesades, t’ho passes bé”. 

Qualified native teachers Official exams Prestigious educational method

Granollers

Granollers
Plaça Porxada 39
08401 Granollers

tel. 938702001 granollers@cambridgeschool.com Read more Blog

Caldes de Montbui

Caldes de Montbui
C/ Montserrat, 42
08140 Caldes de Montbui

tel. 938650504 caldes@cambridgeschool.com Read more Blog

Cardedeu

Cardedeu
C/ Alfou, 10
08440 Cardedeu

tel. 938444442 cardedeu@cambridgeschool.com Read more Blog

La Garriga

La Garriga
C/ dels Banys, 8
08530 La Garriga

tel. 93 861 22 20 lagarriga@cambridgeschool.com Read more Blog

La Roca

La Roca
C/ Pirineu, 11
08430 La Roca

tel. 938799189 laroca@cambridgeschool.com Read more Blog

Mollet del Vallès

Mollet del Vallès
C/ Rambla Nova, 26
08100 Mollet del Vallès

tel. 935794451 mollet@cambridgeschool.com Read more Blog

Parets del Vallès

Parets del Vallès
Avda. De la Pedra del Diable, 28
08150 Parets del Vallès

tel. 93 159 76 20 parets@cambridgeschool.com Read more Blog

Sant Celoni

Sant Celoni
Carrer Major, 101
08470 Sant Celoni

tel. 93 860 35 13 santceloni@cambridgeschool.com Read more Blog

Vilanova del Vallès

Vilanova del Vallès
Pl. dels Països Catalans, 71B
08410 Vilanova del Vallès

tel. 93 845 91 64 vilanova@cambridgeschool.com Read more Blog

Llinars del Vallès

Llinars del Vallès
Avinguda Pau Casals, 28 – 30
08450 Llinars del Vallès

tel. 93 159 11 60 llinars@cambridgeschool.com Read more Blog
Asociación Catalana de Centros de Idiomas Cambridge English - Language Assessment Cambridge English - Exam Preparation Center
[...]
Loading…
[...]
Loading…
Legal notice
x

Company: CAMBRIDGE LANGUAGE SCHOOL, S.L.

NIF: B61104576

Address: Plaça Porxada 39 08401 GRANOLLERS

Telephone: 93 870 20 01

e-mail: info@cambridgeschool.com

Valid XHTML 1.0 Transitional

 

[...]
Loading…